Nabíjecí kabel pro elektromobil a Plug-in Hybrid Mennekes Type 2 11 KW 3 x 16 A 10 m

Nadstandardně kvalitní a prémiový nabíjecí kabel Mennekes Type 2, maximální nabíjecí výkon až 11 kW 3 x 16 A, trojfázový, kompatibilní s většinou EV a PHEV, průměr vodičů až 5 x 2,5 mm, odolný vůči vodě s certifikací IP55, stříbrné kování konektorů, odolný TPU materiál, CE certifikace, ochranné krytky konektorů, délka až 10 m, součástí je také cestovní a ochranné pouzdro na zip.

Dostupnost Skladem - Odesíláme v 12:00 přes Zásilkovnu nebo kurýrem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 3PHASE-11KW16A-10M-EU
4 990 Kč 4 158,33 Kč bez DPH
Nabíjecí kabel pro elektromobil a Plug-in Hybrid Mennekes Type 2 11 KW 3 x 16 A 10 m
Doručení do druhého dne
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
Přes 3000 výdejních míst
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Každý elektromobil potřebuje kvalitní nabíjecí kabel, který nabije baterii rychle, jednoduše a hlavně bezpečně za jakýchkoliv povětrnostních podmínek. Rozhodně by Vám proto neměl chybět tento nadstandardně kvalitní trojfázový nabíjecí kabel Type 2 s maximálním výkonem nabíjení až 11 kW (3 x 16 A) a délkou 10 metrů. Nabijete s ním až 99 % kompatibilních elektromobilů, mezi které patří značky jako Škoda, Hyundai, Kia, Audi, Mercedes Benz, BMW, Porsche, Opel, Peugeot, VW, Renault, Dacia, Seat, Smart, Fiat, Cupra, Citroen a další. Díky své robustnosti a preciznímu provedení Vám zajistí špičkové nabíjení, ať jste kdekoli, a to i v úplném dešti nebo v mrazu. Extrémně odolný a pevný TPU materiál se postará o nadstandardně dlouhou životnost. Premium materiály, jako je stříbro nebo měď, zase o kvalitní a rychlé nabíjení venku, v garáži i na cestách. Kabel disponuje bezpečnostními krytkami, které chrání konektory před nechtěným znečištěním či poškozením samotného kabelu i elektromobilu.

Bezpečný a nadstandardně kvalitní

Obe koncovky nabíjecího kabelu disponují uzamykatelnými otvory, které se během nabíjení zajišťují aretační pojistkou, aby nebylo možné kabel během procesu dobíjení z elektromobilu odpojit neoprávněnou osobou. Díky nadstandardně odolnému materiálu je možné dobíjet elektromobil nejen doma, v garáži, ale i na jakékoliv veřejné nabíjecí stanici, jako např. ZSE Drive, GreenWay a další. Použití prvotřídních materiálů zajistí dlouhověkost a odolnost i vůči nepříznivým povětrnostním vlivům či případnému vandalizmu. Součástí balení je také praktická, cestovní, přenosná a ochranná taška na zip, která Váš nabíjecí kabel dokonale ochrání před zamotáním či zalomením. Díky tomu bude Váš kabel vždy čistý, po ruce a v vozidle během přepravy nebude bušit.

Na kvalitě hodně záleží

Výrobci elektromobilů často dodávají nekvalitní nabíjecí kabely s nedostatečným průměrem vodičů, čím může dojít k přehřívání a následné zkrácení životnosti a ve horším případě mohou vést i k poškození. Ve snaze o úsporu nákladů se elektromobilisté navíc setkávají s tím, že jim výrobce sice nabíjecí kabel dodal, případně prodal, ale s nevyhovující délkou, která je rovněž klíčová. V případě příliš krátkého kabelu riskujete, že Vám prostě kabel z nabíječky, případně z Wallboxu nedočáhne, což může mít fatální následky. Opačná situace, že máte kabel příliš dlouhý, také není moc vhodná, neboť riskujete jeho poškození nedopatřením.

Jaký nabíjecí kabel si mám vybrat pro elektromobil?

Nabíjecí kabely se dělí do několika skupin. Rozhoduje typ konektoru, maximální nabíjecí výkon a samotná délka. V EU používá 99 % elektromobilů nabíjecí konektor označovaný jako Mennekes Type 2. Patří mezi ně značky jako Škoda, Kia, Hyundai, Mercedes, BMW, Tesla, Audi, Porsche, Renault, Peugeot, Smart, Fiat, Jeep, Citroen, Dacia a další. Máte ho i Vy? Skvělé, máte na polovinu vyhráno, nepotřebujete žádné redukce ani spojky.

Rozhoduje i rychlost nabíjení?

Ano, i ne. Před nákupem zjistěte, jakou maximální rychlost/ výkon nabíjení podporuje Vaše vozidlo. Může to být 3,6 kW v případě Plug-in hybridů, 7 kW v případě starších vozidel, 11 kW v případě běžných EV nebo až 22 kW v případě nejnovějších aut na trhu. Dobrá zpráva je, že pokud si zakoupíte výkonnější nabíjecí kabel, můžete s ním nabíjet i nižším nabíjecím proudem a rychlostmi. Např. 11 kW nabíjecí kabel bez problémů zvládne nabíjení 1,4 kW, 3,6 kW, 7 kW, či 11 kW. Pozor! Naopak to však neplatí. Pokud si koupíte 3,6 kW nabíjecí kabel, vyšší rychlostí Vám nabíjení nepůjde. Proto doporučujeme tento nabíjecí kabel Type 2 s výkonem až 11 kW.

Méně je někdy více. Platí to i u nabíjecích kabelů?

Ne, neplatí. Nabíjecí kabel se z dlouhodobého a ekonomického hlediska vyplatí předimenzovat. Proto rovnou doporučujeme tento nabíjecí kabel 11 kW. Rozdíl v ceně je zanedbatelný, avšak rozdíl v kvalitě je obrovský. Je robustnější, bezpečnější a hlavně se při používání nezahřívá. Navyše, nabíjecí kabel si nekupujeme na jednu sezonu, ani na jedno auto. Při správném používání vydrží celý život. Nemá se na něm co pokazit a rozhodně Vás potěší, pokud si v budoucnu zakoupíte novější elektromobil s výkonnějším nabíjením a nebude se Vám muset měnit kabel.

Klíčové parametry a vlastnosti

 • Nadstandardně kvalitní a odolný nabíjecí kabel
 • Maximální výkon až 11 kW 3 x 16 A
 • Maximální napětí až 400 V
 • Stříbrné kování konektorů
 • Typ konektorů: Type 2
 • Pevný a odolný TPU materiál Vodě odolný s certifikací IP55
 • Délka: 10 m
 • Kompatibilní s 99 % výrobci elektromobilů jako Kia, Hyundai, Škoda, BMW, Mercedes, Audi, Renault, Tesla, Citroen, Smart, Fiat, Jeep, BMW, Mercedes, Peugeot a další
 • Trojfázové nabíjení: ano
 • Jednofázové nabíjení: ano
 • Minimální nabíjecí výkon: 1,4 kW
 • Maximální nabíjecí výkon: 11 kW
 • Standardy: 2014/35/EU (Low Voltage Directive) | 2011/65/EU (RoHS) | EN 50620:2017 | EN 62196-1:2014 | EN 62196-2:2017 | CE certification
 • Barva: černá
 • Součástí balení je také praktická přenosná a cestovní taška na zip

Časté otázky a odpovědi

Je tento nabíjecí kabel kompatibilní s inteligentním Walboxem Go-e, který prodáváte?

Ano, tento nabíjecí kabel je plně kompatibilní se všemi Wallboxy, včetně námi prodávaných Wallboxů značky Go-e 11 kW i 22 kW


Píšete, že tento kabel zvládne až 11 kW. Avšak mé auto podporuje jen 7 kW. Je to problém? Bude to fungovat?

Ne, není to problém, právě naopak. Je ekonomicky výhodné mít silnější kabel. Je robustnější, déle vydrží a pokud do budoucna vyměníte elektromobil za výkonnější, s rychlejším nabíjením, kabel Vám zůstává a bude sloužit i nadále bez další investice.


Mohu s tímto kabelem nabíjet i za deštivého počasí?

Ano, tento nabíjecí kabel disponuje certifikací IP55 a můžete s ním bezpečně nabíjet i za deštivého počasí.


Má délka kabelu vliv na rychlost nabíjení?

Ne, rychlost nabíjení je při všech délkách našich kabelů stejná.


Co to znamená, že je tento kabel trojfázový?

Pokud máte elektromobil, který podporuje nabíjení třemi fázemi, elektrický proud se rovnoměrně rozloží na 3 fáze/ tři extra tlusté vodiče, čímž dochází k menšímu zatížení, rychlejšímu nabíjení a efektivnímu nabíjení.


Co když můj elektromobil nepodporuje trojfázové nabíjení?

Ano, jsou elektromobily, které podporují pouze jednofázové či dvoufázové nabíjení. Vůbec to však nevadí, kabel je s nimi stejně kompatibilní a doporučovaný i pro takovéto nabíjení.


Mohu s tímto kabelem nabíjet i plug-in hybridní vozidlo?

Ano, tento kabel je vhodný i pro plug-in hybridní vozidla.


Kolik kW je možné nabíjet minimálně a maximálně na jedné fázi?

Minimálně je možné nabíjet na jedné fázi 1,4 kW a maximálně 7,3 kW

Přílohy 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabíjecí kabely
Záruka: 2 roky
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
Z Avatar autora | 17.5.2024
Dlouhý kabel. Nízká cena včetně přenosné tašky. Krytka kabelu. Aretační pojistky. Doporučil bych. 10 m je prostě na všechny možné typy situací lepší.