Nabíjecí kabel pro elektromobil a Plug-in Hybrid Mennekes Type 2 22 KW 3 x 32 A 10 m

Nadstandardně kvalitní a prémiový nabíjecí kábel Type 2, maximální nabíjecí výkon až 22 kW 3 x 32 A, trojfázový, kompatibilní s většinou EV a PHEV, průměr vodičů až 5 x 6 mm, odolný vůči vodě s certifikací IP55, stříbrné kování konektorů, odolný TPU materiál, CE certifikace, ochranné krytky konektorů, délka až 10 m, součástí je také cestovní a ochranné pouzdro na zip.

Dostupnost Skladem - Odesíláme v 12:00 přes Zásilkovnu nebo kurýrem
Můžeme doručit do:
21.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 3PHASE-22KW32A-10M-EU
6 390 Kč 5 325 Kč bez DPH
Nabíjecí kabel pro elektromobil a Plug-in Hybrid Mennekes Type 2 22 KW 3 x 32 A 10 m
Doručení do druhého dne
Doručení do druhého dne
na jakékoliv místo
Přes 3000 výdejních míst
Přes 3000 výdejních míst
po celé ČR
Garance doručení
Garance doručení
nepoškozeného zboží

Každý elektromobil potřebuje kvalitní nabíjecí kabel, který nabije baterii rychle, jednoduše a hlavně bezpečně za jakéhokoliv počasí a podmínek. Rozhodně by Vám proto neměl chybět tento nadstandardně kvalitní trojfázový nabíjecí kabel Type 2 s maximálním výkonem nabíjení až 22 kW (3 x 32 A) a délkou až 10 metrů. Nabijete s ním až 99 % kompatibilních elektromobilů, mezi které patří značky jako Škoda, Hyundai, Kia, Audi, Mercedes Benz, BMW, Porsche, Opel, Peugeot, VW, Renault, Dacia, Seat, Smart, Fiat, Cupra, Citroen a další. Díky své robustnosti a preciznímu provedení Vám zajistí špičkové nabíjení, ať jste kdekoli, a to i v úplném dešti či mrazu. Extrémně odolný a pevný TPU materiál se postará o nadstandardně dlouhou životnost. Prémiové materiály, jako je stříbro či měď, zase o kvalitní a rychlé nabíjení venku, v garáži i na cestách. Kabel disponuje bezpečnostními krytkami, které chrání konektory před nechtěným znečištěním či poškozením samotného kabelu i elektromobilu.

Bezpečný a nadstandardně kvalitní

Obě koncovky nabíjecího kabelu disponují uzamykatelnými otvory, které se během nabíjení zajistí aretační pojistkou, aby nebylo možné kabel během procesu dobíjení z elektromobilu odpojit neoprávněnou osobou. Díky nadstandardně odolnému materiálu je možné dobíjet elektromobil nejen doma, v garáži, ale i na jakékoliv veřejné nabíjecí stanici, jako např. ZSE Drive, GreenWay a další. Použití prvotřídních materiálů zajistí dlouhověkost a odolnost i vůči nepříznivým povětrnostním vlivům či případnému vandalizmu. Součástí balení je také praktická, cestovní, přenosná a ochranná taška na zip, která Váš nabíjecí kabel dokonale ochrání před zamotáním či zlomením. Díky tomu bude Váš kabel vždy čistý, po ruce a v vozidle během přepravy nebude bouchat.

Na kvalitě velmi záleží

Výrobci elektromobilů často dodávají nekvalitní nabíjecí kabely s nedostatečným průměrem vodičů, čím může dojít k přehřívání a následné zkrácené životnosti a ve horším případě mohou vést i k poškození. V zájmu šetření nákladů se elektromobilisté navíc setkávají s tím, že jim výrobce sice nabíjecí kabel dodal, případně prodal, ale s nevyhovující délkou, která je rovněž klíčová. V případě příliš krátkého kabelu riskujete, že Vám jednoduše kabel z nabíječky, případně z Wallboxu nedočáhne, což může mít fatální následky. Opačná situace, že máte kabel příliš dlouhý, rovněž není moc vhodná, neboť riskujete jeho poškození nedopatřením.

Jaký nabíjecí kabel si mám vybrat pro elektromobil?

Nabíjecí kabely se dělí do několika skupin. Rozhoduje typ konektoru, maximální nabíjecí výkon a samotná délka. V EU používá 99 % elektromobilů nabíjecí konektor označovaný jako Type 2. Patří mezi ně značky jako Škoda, Kia, Hyundai, Mercedes, BMW, Tesla, Audi, Porsche, Renault, Peugeot, Smart, Fiat, Jeep, Citroen, Dacia a další. Máte ho i Vy? Super, máte na polovinu vyhráno, nepotřebujete žádné redukce ani spojky.

Rozhoduje i rychlost nabíjení?

Ano, i ne. Před nákupem zjistěte, jakou maximální rychlost/ výkon nabíjení podporuje Vaše vozidlo. Může to být 3,6 kW v případě Plug-in hybridů, 7 kW v případě starších vozidel, 11 kW v případě běžných EV nebo až 22 kW v případě nejnovějších aut na trhu. Dobrá zpráva je, že pokud si zakoupíte výkonnější nabíjecí kabel, můžete s ním nabíjet i nižším nabíjecím proudem a rychlostmi. Např. 22 kW nabíjecí kabel bez problémů zvládne nabíjení 3,6 kW, 7 kW či 11 kW. Pozor! Naopak to však neplatí. Pokud si koupíte 3,6 kW nabíjecí kabel, vyšší rychlostí Vám nabíjení nepůjde. Proto doporučujeme tento nabíjecí kabel Type 2 s výkonem až 22 kW.

Méně je někdy více. Platí to i u nabíjecích kabelů?

Ne, neplatí. Nabíjecí kabel se z dlouhodobého a ekonomického hlediska vyplatí nadimenzovat. Proto rovnou doporučujeme tento nabíjecí kabel 22 kW. Rozdíl v ceně je zanedbatelný, avšak rozdíl v kvalitě je obrovský. Je robustnější, bezpečnější a hlavně se při používání nezahřívá. Navíc, nabíjecí kabel si nekupujeme na jednu sezónu, ani na jedno auto. Při správném používání vydrží celou věčnost. Nemá se na něm co pokazit a rozhodně Vás potěší, když si v budoucnu koupíte novější elektromobil s výkonnějším nabíjením a nebude třeba měnit kabel.

Klíčové parametry a vlastnosti

 • Nadstandardně kvalitní a odolný nabíjecí kabel
 • Maximální výkon až 22 kW 3 x 32 A
 • Maximální napětí až 400 V
 • Stříbrné kování konektorů
 • Typ konektorů: Type 2
 • Pevný a odolný TPU materiál Vodě odolný s certifikací IP55
 • Délka: 10 m
 • Kompatibilní se 99 % výrobci elektromobilů jako Kia, Hyundai, Škoda, BMW, Mercedes, Audi, Renault, Tesla, Citroen, Smart, Fiat, Jeep, BMW, Mercedes, Peugeot a další
 • Trojfázové nabíjení: ano
 • Jednofázové nabíjení: ano
 • Minimální nabíjecí výkon: 1,4 kW
 • Maximální nabíjecí výkon: 22 kW
 • Standardy: 2014/35/EU (Low Voltage Directive) | 2011/65/EU (RoHS) | EN 50620:2017 | EN 62196-1:2014 | EN 62196-2:2017 | CE certification
 • Barva: černá
 • Součástí balení je také praktická přenosná a cestovní taška na zip

Časté otázky a odpovědi

Je tento nabíjecí kabel kompatibilní s inteligentním Walboxom Go-e, který prodáváte?

Ano, tento nabíjecí kabel je plně kompatibilní se všemi Wallboxami, včetně těch, které prodáváme značky Go-e 11 kW i 22 kW


Píšete, že tento kabel zvládne až 22 kW. Avšak moje auto podporuje jen 11 kW. Je to problém? Bude to fungovat?

Ne, není to problém, právě naopak. Je ekonomicky výhodné mít silnější kabel. Je robustnější, déle vydrží a pokud v budoucnu vyměníte elektromobil za výkonnější s rychlejším nabíjením, kabel Vám zůstává a bude sloužit i nadále bez další investice.


Mohu s tímto kabelem nabíjet i v deštném počasí?

Ano, tento nabíjecí kabel disponuje certifikací IP55 a můžete s ním bezpečně nabíjet i v deštném počasí.


Má délka kabelu vliv na rychlost nabíjení?

Ne, rychlost nabíjení je při všech délkách našich kabelů stejná.


Co to znamená, že je tento kabel trojfázový?

Pokud máte elektromobil, který podporuje nabíjení třemi fázemi, elektrický proud se rovnoměrně rozloží na 3 fáze/ tři extra tlusté vodiče, čímž dochází k menšímu zatížení, rychlejšímu nabíjení a efektivnímu nabíjení.


Co když můj elektromobil nepodporuje trojfázové nabíjení?

Ano, jsou elektromobily, které podporují jen jednofázové či dvoufázové nabíjení. Vůbec to však nevadí, kabel je s nimi stejně kompatibilní a doporučovaný i pro takovéto nabíjení.


Mohu s tímto kabelem nabíjet i plug-in hybridní vozidlo?

Ano, tento kabel je vhodný i pro plug-in hybridní vozidla.


Kolik kW je možné nabíjet minimálně a maximálně na jedné fázi?

Minimálně je možné nabíjet na jedné fázi 1,4 kW a maximálně 7,3 kW

Přílohy 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nabíjecí kabely
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: